|  | 

Pozostałe

Ulepszenie osiągów auta – wypróbuj, co zakupić

Tuning mechaniczny, innymi słowy jak polepszyć swoje auto?
Cyklicznie zdarza się, że posiadany samochód nie spełnia wszystkich oczekiwań swojego właściciela. Jeśli zakup oryginalnego auta nie wchodzi w grę, dobrym pomysłem jest poddanie osobistego pojazdu tuningowi. Pojęcie to pochodzi z języka angielskiego i ma znaczyć dostrajanie bądź regulację. W praktyce tuning stosuje się, aby poprawić osiągi auta. To właśnie dzięki jego użyciu auto ma osiągać pokaźniejsze prędkości i obroty silnika. Może posiadać także poprawniejsze przyspieszenie. Ostatnio coraz częściej przez tuning rozumie się dekorowanie samochodu od zewnątrz. Odmiana ta oznaczana bywa także tuningiem optycznym. Nie wszyscy jednak uznają tą formę za tuning. Zdarza się, że tuning optyczny zamiast polepszać i usprawniać pracę pojazdu, przyczynia się jedynie do jej pogorszenia. Nie ulega jednak niepewności, iż poddany tuningowi optycznemu samochód może o wiele różnić się od nietuningowanych pojazdów tego samego modelu – wypróbuj tłumik basowy diesel. Właściciel poprzez tuning może nadać swojemu samochodowi indywidualny charakter. Może także pragnąć go usportowić czy też unowocześnić jego wygląd. Im pojazd jest starszy i bardziej eksploatowany, tym pokaźniejsze ryzyko, iż w końcu przestanie spełniać wyczekiwania kierowcy. Na rynku pojawiają się coraz to innowacyjne modele szybsze i ładniejsze, dlatego nawet kilkuletnie auto ma okazję opisywać się przy nich mniej atrakcyjnie. Ci, których nie stać na kupno nowego pojazdu, są w stanie zdecydować się na tuning, innymi słowy podrasowanie auta. Zwykle sprowadza się on do poprawienia mocy, uzyskania pokaźniejszych prędkości, poprawniejszego przyspieszenia oraz zwiększenia liczby obrotów silnika. Tuning taki nazywany jest mechanicznym. Pokrewnym mu wariantem modyfikacji posiadanego samochodu jest tuning elektroniczny. Dzisiaj wytwarzane samochody są na ogół wyposażone w silnik nastawny za pomocą komputera. Tuning elektroniczny ma na celu unowocześnienie oraz ulepszenie oprogramowania takiego sterującego komputera. Zmiana ustawień ma przyczynić się do polepszenia pracy silnika. Modyfikacja taka zwana też bywa tuningiem chipowym. Jest zazwyczaj stosowaną formą elektronicznego tuningu.

ulepszenie-osiagow-auta-wyprobuj-co-zakupic

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

 • Skup nieruchomości za gotówkę

  Lokalizacja posiadłości – czemu taka istotna? Przeróżne obiekty budowlane umiejscawiane są w rozmaitych miejscach, w rozmaitych okolicach. Liczy się przede wszystkim to, by działka budowlana, na jakiej decydujemy się konstruować dom była adekwatnie znacząca, przestronna, różna, by budowanie domu na takim terenie nie było nadmiernie kłopotliwe chociażby z powodu nierównego obszaru. Selekcjonując działkę powinniśmy zwracać

 • Strony internetowe z Lublina

  Działania marketingowe dla korporacji Dominuje ogólnodostępna opinia, iż każdy w internecie ma okazję przedsięwziąć to, na co akurat ma chętkę. Poniekąd to stanowi prawdę, ponieważ wirtualny świat pozwala na zachowanie znacznie większej niezależności. Jednakże to zjawisko również ma drugą odsłonę, o jakiej nie należy zapominać. Tudzież jeśli jednostka gospodarcza pragnie odnieść sukces nie tylko w

Wpisy:

 • Kupiłeś dom, mieszkanie, a może wynajełeś? Przeprowadzki Poznań to firma transportowa, która jest Ci potrzebna teraz. Załatwimy za ciebie wszystko. Skorzystaj z Nas.
 • Grupa Bajmax oferuje transport chemii . Firma transportowa posiada cysterny chemiczne do transportu ADR.
 • Przeprowadzamy naprawę ciągników i remonty koparek Nasza firma to także naprawa siłowników hydraulicznych, produkcja kół zębatych, listw i przekładni zębatych.
 • Jeśli szukasz firmy która zajmuje się montażem instalacji gazowych CNG w autach ciężarowych działający jako dual fuel to skorzystaj z oferty montażu i serwisu.
 • Przeprowadzki Warszawa